Drobečková navigace

Úvod > Sortiment > Podlahy > Sportovní podlahy

Sportovní podlahy

Sportovní podlahy a podlahy pro tělocvičny

Renovujeme, rekonstruujeme a pokládáme nové sportovní podlahy a podlahy do tělocvičen. Mezi našimi předními zákazníky jsou školy, tělocvičny provozované městy, sportovní kluby i soukromá sportoviště. Také pro vás rádi zajistíme renovaci sportovní podlahy, renovaci parket nebo realizaci nové podlahy.

Nová sportovní podlaha, nebo renovace?

Na vaši stávající sportovní podlahu se podíváme a poradíme vám, zda bude stačit renovace povrchu (například parket), nebo bude nutná rekonstrukce. Tu doporučujeme, pokud stávající stav sportovní podlahy neodpovídá standardům. Jestliže je palubovka samotná ve špatném stavu, nahradíme ji novou na stávající podkladní rošť. Pokud to situace vyžaduje, vyměníme i pružný rošt a provedeme tak kompletní rekonstrukci podlahy.

Jaká bude nová sportovní podlaha?

Při renovaci nebo realizaci nové sportovní podlahy si můžete vybrat z různých materiálů i značek. Základním rozdílem je, zda požadujete dřevěný, nebo umělý povrch sportovní podlahy. Většina stávajících povrchů tělocvičen je dřevěných. Výjimkou jsou umělé povrchy ze speciální PVC krytiny.

Vybírat můžete z následujících nových sportovních podlah:

Sportovní podlaha na míru

Ať už potřebujete rekonstrukci sportovní podlahy, renovaci parket nebo zcela nový povrch, jsme zde pro vás. Podlahy realizujeme na míru tak, aby dlouho vydržely a odpovídaly standardům i moderním trendům.

Při realizaci sportovní podlahy jsou důležité následující kroky:

 • odpružení podkladu u dřevěných podlah (pomocí elastického roštu, jenž při pádu zmírní případná zranění a zajistí i potřebné odskočení míče),
 • zachování správné rozteče jednotlivých vrstev,
 • kvalitní pokládka záklopu (například z OSB desek),
 • lakování (laky musí mít specifické vlastnosti, atest na protiskluz, kvalitu a odolnost).

Co dalšího při výběru sportovní podlahy zvážit?

Umělé povrchy pokládáme většinou na vyrovnaný betonový podklad. Samotné vlastnosti povrchu pak určují podlahové materiály. Záleží také na hře a sportu – například u basketbalu je lepší zvolit dřevěný povrch.

Poradíme vám a vyřešíme vaši novou sportovní podlahu na klíč. Kontaktujte nás.

Poptat sportovní podlahu

 • Podlahy Junckers

  Podlahy Junckers představují elegantní a kvalitní řešení pro školní, rekreační i profesionální sportoviště. Nabízí totiž kompletní podlahový systém včetně roštu pro různé potřeby. Spolu s dobře odvedenou prací při pokládce sportovní podlahy je značka Junckers zárukou dlouhé životnosti a skvělého sportovního zážitku.

  Výhody podlah Junckers

  Podlahy Junckers je možné použít při realizaci nové sportovní podlahy i při rekonstrukci či renovaci té stávající. Výběr je veliký – od jednoduché skladby pro nízké výšky až po složitější systém vyrovnávacích klínků a dvojitých roštů pro větší tloušťku celého systému.

  Složení podlahy Junckers

  Povrch podlahy Junckers tvoří lepená masivní palubka – nejčastěji z jasanu. Tato palubka je velmi stabilní a můžete ji mít v tloušťce až 22 mm, proto jde o opravdu trvanlivý podlahový systém. Povrch je ošetřen už z výroby. Lajny se na podlahu Junckers aplikují na její horní vrstvu.

  Vrchní vrstvu podlahy tvoří masivní dřevo, ve skladbě pak následují speciální rošty vyrobené z vrstveného materiálu na bázi dřeva, jež jsou velmi odolné a pružné. Vše je vyrobeno antialergenní metodou.

  Zajímá vás, jak se sportovní podlaha Junckers realizuje? Podívejte se na video.

  Pro jaká sportoviště se podlaha hodí?

  Podlahy Junckers mají tu výhodu, že je lze použít všude. Hodí se do školních tělocvičen i na profesionální sportoviště. Většina podlahových systémů Junckers je certifikovaná i pro profesionální soutěže FIBA.

  Pozor na vlhkost a údržbu podlahy

  Životnost podlahy Junckers prodlouží správná a pravidelná údržba. Nepřítelem této podlahy je zvýšená vlhkost, na niž je třeba dát pozor.

  Naše realizace

  Na podlaze Junckers sportují například žáci 15. ZŠ v Plzni. V obou tělocvičnách mají sportovní systém Junckers UnoBat 62+. Jak dobře jim podlaha slouží si můžete přečíst v reportáži.

  Poptat sportovní podlahu

 • Masivní parketa na roštu Elastic

  Masivní parketa na roštu Elastic je tradiční sportovní podlaha, která bude dobře sloužit ve školních tělocvičnách nebo ve sportovištích, kde se primárně hrají míčové hry. Rádi pro vás pokládku masivní parkety na roštu Elastic zajistíme.

  Výhody masivní parkety na roštu Elastic

  Tento typ sportovní podlahy představuje klasiku. Pokládka je založena na tradičním postupu. Podlaha je ověřena desetiletími zkušeností a bezpočtem odehraných míčových her i dalších sportů. Další předností masivních parket je cenová dostupnost, protože toto řešení nevyžaduje speciální výrobu.

  Kvalita je pro podlahu rozhodující

  Aby sportovní podlaha dobře sloužila, je důležitý nejen materiál, ale také provedení celého systému. Kvalita odvedené práce při pokládce podlahy je klíčová. Nepřítelem masivních parket je pak vlhkost, na tu je třeba si dát pozor při realizaci i při údržbě.

  Skladba podlahového systému

  Masivní parkety na roštu Elastic jsou náročné na dodržení potřebné výšky skladby, kterou nelze obejít. S tím je nutné při výběru podlahy pro sportoviště počítat. Celková tloušťka systému je cca 15 cm, což může být v některých prostorách limitující.

  Naše realizace

  Masivní parkety na roštu Elastic od nás získala například tělocvična 14. ZŠ v Plzni. Pro tuto školu jsme realizovali kompletní rekonstrukci podlahy. Výsledek si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

  Poptat sportovní podlahu

 • Masivní parketa přilepená na beton

  Masivní parketa přilepená na beton představuje skvělé řešení pro taneční sály nebo fitness centra a studia s lehčím zatížením. Důležitá je hlavně správná volba povrchové úpravy. S výběrem této podlahy i s její realizací vám rádi pomůžeme.

  Podlahy pro taneční sály

  Masivní parketa přilepená na beton se příliš nehodí pro sportovní účely, protože její skladba je velmi tvrdá a pád na takovýto podklad může být pro sportovce velmi nebezpečný. Tento druh podlahy je ovšem vhodný pro taneční sály, případně pro fitness centra a další podobná zařízení.

  Výhody masivní parkety

  Masivní parketa má řadu výhod. Předností je jednoduchá skladba, která se neliší od běžné pokládky parket v domácnosti. Aby parkety dobře sloužily, odolaly opotřebení a udržely si svoji kvalitu, je důležitá nejen volba správné povrchové úpravy, ale také jejich pravidelná údržba.

  Parkety nejsou pružné

  Pokud je pro vaše sportoviště nebo sál důležitá pružnost podlahy, použijte raději jiný systém než masivní parketu přilepenou na beton. Řešením pro vás může být například podlaha Junckers nebo masivní parketa na roštu Elastic.

  Důležitá je údržba parketové podlahy

  I v případě této podlahy platí nutnost dodržování správných klimatických podmínek, tedy teploty kolem 20 °C a vzdušné vlhkosti kolem 45 až 55 %. Životnost podlahy pak prodlouží správná a pravidelná péče.

  Podlahu z masivních parket přilepených na beton pro vás rádi zrealizujeme. Kontaktujte nás.

  Poptat sportovní podlahu


Vyhledat v katalogu

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás