Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Údržba vinylové podlahy? Poradíme vám, jak na to

Údržba vinylové podlahy? Poradíme vám, jak na toDatum konání:
15.3.2018

Jednou z výhod vinylové podlahy je snadná údržba. Přestože je vinyl ve srovnání s jinými podlahovými krytinami nenáročný, je vhodné při mytí podlahy dodržovat některé zásady. Poradíme vám, jak vinylovou podlahu správně čistit, abyste prodloužili její životnost. 

Čištění vinylové podlahy

10513-1309496217.jpgKaždý výrobce vinylové podlahy vám doporučí čisticí prostředek pro svůj typ vinylu. Případně můžete sáhnout přímo po přípravku určeném pro vinylové podlahy, jako je například Bona. Ačkoli je vinyl méně náročný než například dřevěné podlahy, je vždy lepší zvolit čistící přípravek určený speciálně pro tuto podlahovou krytinu.

Vinylovou podlahu nejprve zbavte hrubých nečistot, k tomu je nejlepší vysavač s koncovkou, která vinyl nepoškrábe. Potom podlahu setřete. Neplatí ale, že „co je mokré, to je čisté“. Vždy se snažte o co nejmenší vlhkost. Vhodné jsou tzv. spray mopy, které dávkují správné množství čisticího prostředku a nezanechávají vinylovou podlahu zbytečně mokrou.

Ochrana vinylové podlahy

Například při pokládce dřevěné podlahy je třeba už dopředu počítat s tím, že dřevo bude měnit v průběhu let svoji barvu. Umělé povrchy, například vinylové podlahy, by ale na denní světlo reagovat neměly, pokud ano, tak jen výjimečně. Vyšisování podlahy lze předejít používáním závěsů nebo žaluzií v parných dnech, kdy slunce praží do interiéru.

Mechanické poškození vinylové podlahy

I když si dáváte pozor a i když je vinylová podlaha odolná, může dojít k jejímu mechanickému poškození. Potom je třeba část vinylové podlahy vyměnit. Rychleji a lépe se opravují poškozené dílce u lepené podlahy.

U zámkových systémů je třeba podlahu rozebrat až do poškozeného místa. To může být problém například u podlahy v kuchyni, na níž stojí členitá kuchyňská linka. Proto je lepší vinylovou podlahu nepokládat pod linku, ale pouze okolo ní. Výměnu vinylové podlahy je vhodné svěřit odborníkům.

 

Více v naší nabídce


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás