Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jak vybrat vinylovou podlahu?

Jak vybrat vinylovou podlahu?Datum konání:
15.3.2018

Vinylové podlahy představují odolnou podlahovou krytinu, která dobře zvládne zátěž, náročný provoz i vodu. Dobře vypadají, jsou nenáročné na údržbu a oproti laminátu jsou pocitově teplejší. Vinyl je navíc tichý, takže tlumí kročejový hluk. Jste rozhodnuti pro vinylovou podlahu? Poradíme vám, jak ji vybrat.

Design vinylových podlah

Vinylové podlahy si rychle získaly oblibu. Spojují v sobě hned několik výhod a navíc se prodávají v celé řadě dekorů, které kopírují módní trendy. Vinylovou podlahu tak dnes pořídíte ve vzhledu opotřebovaného dřeva, kamene, korku nebo dlažby. Mít ji můžete i ve velmi módních šedivých odstínech. Design vinylové podlahy volte citově i rozumově. Zohledněte ostatní prvky v interiéru, například dekor dveří. Nejlepší je, pokud si vyberete podlahu i dveře naráz a za pomoci odborníků.

Typy pokládky

Pokládka dřevěné podlahy Kährs, 48 m2, Plzeň - i.jpgVedle designu se při výběru vinylové podlahy zaměřte také na typ pokládky. Vinylové krytiny se prodávají ve variantě jak pro celoplošné lepení, tak pro volnou pokládku. U lepených dílců je nutná odborná pokládka a použití správného lepidla, jinak se může stát, že vinyl bude pracovat a mezi dílci vzniknou spáry.

Volná pokládka (zámkový systém) je lepší v místnostech, kde lze očekávat teplotní výkyvy, například kvůli slunci dopadajícímu přes francouzská okna. Výhodou lepeného vinylu naopak je, že se dílec snáze vymění v případě poškození, zatímco podlahu se zámkovým systémem je nutné rozebrat až k místu poškození.

Druhy vinylových podlah

S ohledem na odolnost vinylových podlah a jejich snadnou údržbu je můžete použít všude – v kuchyni, v koupelně, v pracovně, v dětském pokoji i v obýváku. Vinylem tak můžete pokrýt podlahu v celém interiéru, prodávají se i speciální dílce na schody. Pokud se rádi obklopujete přírodními materiály, můžete sáhnout po vinylové podlaze bez obsahu PVC. Takzvané biopodlahy se vyrábějí na bázi křídy a velmi dobře vypadají.

Lišty k vinylovým podlahám

Aby byla vinylová podlaha dokonalá, je třeba ji opatřit lištami. Někteří výrobci vyrábí kompletní příslušenství včetně přechodových lišt (například Pergo). Výhodou takového řešení je maximálně sjednocený dekor podlahy a lišt. Ovšem ne vždy musí vyhovovat vzhled či výška originálních lišt. Proto vyrábíme a nabízíme lišty z jakéhokoli dodaného materiálu. Vyjdeme vám vstříc i tehdy, když výrobce příslušenství nedodává.

 

Více v naší nabídce


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás