Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jaké budou trendy v podlahách v roce 2023?

Jaké budou trendy v podlahách v roce 2023?Je zřejmé, že v následujícím roce ve světě podlah k velkým změnám. Ty budou způsobeny především díky nedostupnosti některých materiálů. Je dokonce dost možné, že některé podlahoviny, na něž jsme byli dosud zvyklí, z trhu zcela vymizí.

Velká změna čeká především podlahy dřevěné. Díky rostoucí ceně této suroviny, bude stoupat i cena samotných podlah, čímž se stanou cenově nedostupné pro širokou skupinu lidí.

Stoupající ceny materiálů se podepíšou také na PVC. Díky tomu poroste zájem o tzv. rigidní podlahy. Ty už se nyní začínají těšit značné oblibě. Jedná se o druh vinylových podlah, jejichž nosný materiál je tvořen kamenivem, resp. vápencem. Podíl PVC je zde oproti klasickým vinylovým podlahám značně minimalizován, nebo dokonce zcela eliminován. Můžeme tedy říci, že i z ekologického hlediska jsou tyto rigidní podlahy mnohem vhodnější. Zároveň se použitím těchto podlah vyhneme nákupu drahých PVC až z Asie a podpoříme tuzemský trh. Při výrobě rigidních podlah se totiž využívá vápenec z blízkých lomů.

Jaké jsou výhody rigidních podlah?

Oproti klasickým vinylovým podlahám jsou mnohem odolnější vůči výkyvům teplot, a díky tomu drží tvarovou stálost. Zároveň se mnohem lépe vypořádá s vysokou vlhkostí, proto se tyto podlahy hodí i do starších domů. Ty nejlepší rigidní podlahy mají dokonce už integrovanou podložku a robustní zámky. Díky tomu je i pokládka naprosto jednoduchá. Integrovaná podložka pak zaručuje kročejovou i tepelnou izolaci. To vše podtrhuje široká nášlapná vrstva, která zaručí pro vaše nohy dokonalý pocit při chůzi. Snadná údržba je pak už jen tzv. třešničkou.

Jak můžeme vidět, rigidní podlahy jsou opravdu vysoce kvalitní a na trhu mají určitě své místo které si dokáží mezi ostatními typy podlah bez problémů obhájit.

Prohlédněte si katalog podlah


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás