Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Rigidní vinylové podlahy

Rigidní vinylové podlahyRigidní vinylové podlahy do každého bytu: Jsou krásné a odolné

Od podlahy většinou očekáváme dvě zásadní věci: skvělý vzhled a odolnost. Obě tyto vlastnosti se spojily v rigidních vinylových podlahách. Nová generace zámkových vinylových podlah je oblíbená v domácnostech i v kancelářích. Jaké výhody rigidní vinyl má? A kde ho (ne)použít?

Na první pohled se rigidní vinylové podlahy neliší od svého klasického předchůdce – vinylu. Designově se podobají a kráčí s trendy, takže můžete vybírat z rozličných dekorů, které imitují dřevo nebo naopak přináší ryze moderní vzory. Co tyto podlahy odlišuje, je složení.

Pevný vnitřek rigidního vinylu

Běžné vinylové podlahy jsou z velké části tvořené PVC (polyvinylchloridem). V rigidních vinylových podlahách je ale PVC z velké části nahrazeno směsí vápence a kameniva. To jim propůjčuje docela jiné vlastnosti.

  • Odolávají teplotě a mají nízkou roztažnost, což je nešvar běžného vinylu.
  • Lze je zkombinovat s teplovodním nebo elektrickým podlahovým vytápěním.
  • Speciální povrchová úprava podlahu chrání vůči škrábancům nebo skvrnám.
  • Mimořádné zámkové spoje jsou pevné, nehrozí vznik nežádoucích spár.
  • Rigidní vinylové podlahy odolávají také vodě a vlhku, nebobtnají.
  • Montáž je rychlá, odpadá stěrkování, což šetří čas i náklady na instalaci.

Rigidní vinylové podlahy se hodí všude

S ohledem na výborné vlastnosti rigidních vinylových podlah neexistuje žádné omezení jejich použití. Pokládka je shodná s technologií běžných laminátových podlah a s ohledem na zámkový systém je snadná a rychlá.

Široké spektrum dekorů předurčuje rigidní vinylové podlahy k využití v domácnostech, v kancelářích, administrativních budovách, v restauracích, hotelích nebo rezidencích. Podlahy zvládnou i náročnější provoz, takže je lze použít třeba v zimních zahradách nebo na terasách, protože se pod náporem slunečních paprsků nevyšisují.

Pro náročné prostory je možné doporučit podlahy s integrovanou podložkou, které zvládnou velmi vysokou zátěž. Příkladem takového výrobku je RIGID SPC vinyl.

Moderní vzory rigidních vinylových podlah

Konkrétní dekory rigidního vinylu se řídí aktuálními trendy. Výrobci nabízejí žádané barvy a vzory – od imitací dřeva, kamenů, betonu, mramoru nebo dlažby až po ryze modernistické dekory. I proto je možné rigidní vinylovou podlahu použít opravdu všude. Prohlédněte si oblíbené vzory rigidních vinylových podlah.


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás