Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jak vybrat vinylovou podlahu?

Jak vybrat vinylovou podlahu?  1. O vinylové podlaze
  2. Vlastnosti vinylových podlah
  3. Jak vybrat správnou vinylovou podlahu?
  4. Další kritéria

Vinylová podlaha, typ, který se poslední dobou těší stále větší oblibě. Jedná se o vícevrstvou podlahu složenou z podkladové, nosné a nášlapné vrstvy. Právě poslední zmíněná vrstva dělá vinylovou podlahu unikátní. Tato vrchní vrstva totiž díky své měkkosti zaručuje nejen příjemný pocit při došlapu, ale také zajišťuje značnou dávku tepelného komfortu, díky tomu, že odvádí teplo velice pomalu. Samozřejmě i pod vinylovou podlahu je možné položit podlahové topení a tepelný komfort ještě zmnohonásobit.

Další vlastností, díky které je vinyl tolik oblíbený, je poměrně vysoká odolnost vůči poškození, každodennímu pohybu obyvatel a návštěvníků a odolnost vůči vlhkosti. V neposlední řadě je velkým plusem i snadná pokládka a následná údržba tohoto typu podlahy. Populární je také díky velkému výběru barev a dekoru.

Pokud jste se na základě výše uvedených vlastností rozhodli právě pro vinyl, zajisté se ptáte, jak vybrat ten správný. Při výběru vinylové podlahy je potřeba sledovat především zátěžovou třídu. Ta je určována dvěma čísly. První číslo určuje, zdali se jedná o podlahu vhodnou do domácnosti (číslo 2), do komerčních prostor (číslo 3) nebo např. do průmyslových hal (číslo 4). Druhé číslo pak určuje výši odolnosti vůči zátěži. Ta je označována čísly 1 – 4, přičemž čím vyšší číslo, tím vyšší odolnost. Příklad: Do ložnice se hodí podlaha s nižší zátěží, např. označená třídou 22, naproti tomu třída podlahy vhodné do obývacího pokoje nebo kuchyně bude označena číslem 23.

Dalším kritériem je typ vinylové podlahy:

  • Lepená vinylová podlaha – pokládá se na zcela rovný poklad potřený lepidlem, pokládka vyžaduje precizní práci
  • Plovoucí vinylová podlaha – snazší pokládka díky vinylovým dílcům se zámkovým systémem, není spojena přímo s podkladem, snese tedy drobné nerovnosti , vícevrstvá podlaha zaručuje lepší zvukovou izolaci, vyšší odolnost apod.
  • Samoležící vinylová podlaha – speciální dílce umožňující volné položení

Opomínat nelze ani tloušťku samotné podlahy. Tloušťka lepené podlahy se pohybuje od 2mm do 2,5mm. Plovoucí vinylové podlaha je o něco silnější, její tloušťka bývá 4 – 10mm. Tloušťka samoležících podlah se pak pohybuje v rozmezí 4 – 6mm.

My v Parketcentru nejčastěji našim zákazníkům doporučujeme podlahy lepené, tedy s tloušťkou 2-2,5mm.

Vyberte si vinylovou podlahu


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás