Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jak vybrat tu správnou plovoucí podlahu?

Jak vybrat tu správnou plovoucí podlahu?  1. Plovoucí podlaha není druh podlahy
  2. Obecné výhody plovoucích podlah
  3. Laminátové plovoucí podlahy
  4. Vinylové plovoucí podlahy
  5. Dřevěné plovoucí podlahy

Na úplný začátek je důležité si ujasnit jednu věc. A tou je skutečnost, že plovoucí podlaha není druh podlahy, nýbrž označení pro způsob pokládky. K plovoucím podlahám tedy řadíme všechny druhy podlah, které jsou položeny plovoucím způsobem. Tzn. takové podlahy, které nejsou pevně spojené s podkladem a jsou složeny z pevných dílců. Z toho vyplývá, že plovoucí podlaha může být laminátová, vinylová nebo dřevěná.

Pojďme se společně podívat na to, jaký druh plovoucí podlahy je tím nejideálnějším. Bezesporu lze říci, že neexistuje jednoznačně jeden nejlepší typ. Existuje ovšem několik obecných výhod plovoucích podlah, díky kterým se těší značné oblibě. Jedná se především o:

  • snadná a rychlá montáž
  • cenová dostupnost
  • snadná demontace
  • vhodné na podlahové topení

Pokud jste se tedy i díky výše uvedeným důvodům rozhodli pro plovoucí podlahu, je potřeba věnovat pozornost dalším okolnostem, které jsou rozhodující pro volbu materiálu. Vždy je důležité vědět, do jaké místnosti chcete podlahu položit, co od podlahy očekáváte a jak moc bude zatěžována.

Laminátové plovoucí podlahy

Kvalita laminátové plovoucí podlahy je určena materiálem nosné vrstvy (nejkvalitnější je tvrdá HDF deska). Tento druh podlah se hodí do všech obyvatelných místností, které nejsou vlhké. Zejména tedy obývací pokoje, ložnice a dětské pokoje. Vlhkost laminátu nedělá příliš dobře, proto se vyvarujte pokládce této podlahy do kuchyní nebo koupelen. Výhodou laminátové podlahy je především cenová dostupnost, pestrá škála vzorů a minimální požadavky na údržbu. Při výběru laminátové plovoucí podlahy myslete na jejich nižší zvukovou izolaci. Součástí kvalitnějších podlah je už zvuková izolace, v opačném případě je potřeba pod samotnou podlahu vložit ještě samostatnou zvukovou izolaci.

Vinylové plovoucí podlahy

Veliké oblibě se poslední roky těší zejména vinylové plovoucí podlahy. Ty jsou oproti laminátovým podlahám vhodné i do vlhkých místností, jako je koupelna nebo kuchyně. Jejich nevýhodou je ovšem jejich tloušťka. Jsou velice tenké, proto na nich snadno zůstane otisk např. nohy od stolu apod. Proto máte-li v místnosti opravdu těžký nábytek, vinyl pro vás není tou správnou volbou.

Dřevěné plovoucí podlahy

Jedná se zajisté o nejkvalitnější druh plovoucí podlahy, která je odolná vůči mnoha vlivům. Každý ocení i vysoký teplotní komfort, který dřevěná podlaha poskytuje. Vhodné jsou i k podlahovému topení. Jelikož se jedná o kvalitní léty ověřený materiál, počítejte s vyšší investicí. Nicméně vysoká cena se vám bezesporu vrátí v právě již zmiňované vysoké kvalitě. Abyste zachovali kvalitu podlahy co nejdéle, je potřeba počítat s její vyšší náročností na údržbu.


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás