Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sportovní podlaha pro základní školu: Důležitá je pružnost a odolnost

Sportovní podlaha pro základní školu: Důležitá je pružnost a odolnostPodlaha pro tělocvičnu má docela jiné nároky než běžné podlahy pro domácnosti. V první řadě musí být pružná a odolná. Když se na nás obrátila 15. základní škola v Plzni, abychom v budově položili novou sportovní podlahu, pustili jsme se s radostí do práce. Jednou z výzev byla aplikace loga školy do středu podlahy. Podívejte se, jak jsme vše zvládli.

Sportovní podlaha musí splnit celou řadu kritérií. Zvlášť, když po ní s míčem běhají děti. Jedním z nezbytných předpokladů je bezpečnost. Při případném pádu musí podlaha co nejvíce absorbovat náraz. Proto je nutné dobře vybrat samotnou krytinu.

Krytina pro sportovní vyžití

Dobrou zkušenost máme s podlahovými systémy firmy Junckers, které jsme použili také na podlaze tělocvičny v 15. základní škole v Plzni. Další možností je zvolit tradiční postup pružného roštu, záklopu a parket.

Zároveň je třeba věnovat pozornost vhodné povrchové úpravě, kterou zajistí laky atestované pro sportovní účely. Lak se nesmí bortit, a to ani při velkém smykovém tření. Umělé povrchy, například PVC v rolích, které se také někdy používají, řeší i stupeň odrazu u míčových her.

Podlahový systém Junckers
Pokládání podlahového systému Junckers

Logo školy na sportovní podlahu

Investor se rozhodl pro podlahový systém Junckers, který jsme v tělocvičně realizovali. Jedním z dalších kroků pak byla ruční aplikace školního loga na středový kruh. Pro tento „oříšek“ jsme zvolili speciální barevné laky na sportovní podlahy, jimiž se lajnují hřiště.

Logo namaloval zkušený akademický malíř. Jenže podlaha už měla povrchovou úpravu od výrobce, a tak se celé logo slouplo, jednotlivé vrstvy laku se nespojily, takže nezbylo nic jiného než vše pečlivě odstranit a použít barvy na syntetické bázi. Naštěstí vše dobře dopadlo a škola má perfektní novou podlahu i s logem.

Samotná montáž podlahy probíhala bez problémů. Zajímavé bylo, že jednotlivá prkna se od sebe dilatovala speciálním mikropapírkem, jenž zaručoval požadovanou spáru mezi prkny – tak aby se mohla hýbat vlivem vlhkosti vzduchu.

Toto bylo opravdu náročné, ale naši podlaháři vše zdárně zvládli!

Podívejte se na fotogalerii nebo si prohlédněte naše další reference.

 

Více realizovaných podlah


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás