Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Podlaha a schody v jednom designu. Vyberte si správnou krytinu!

Podlaha a schody v jednom designu. Vyberte si správnou krytinu!Pokud ve svém domě nebo bytě máte schody, můžete je sladit s podlahou v horním či dolním patře. Takové řešení je vysoce estetické, vyhnete se rušivým přechodům a váš interiér získá jednotící linii. Jak na to?

Interiéroví architekti říkají, že vnitřek každého domu nebo bytu by měl mít jednotící prvek. Často se jím stává právě podlaha. Když ji správně zvolíte, můžete interiér proměnit k nepoznání.

Současným trendem je sjednocení podlah nejen napříč místnostmi, ale také se schodištěm. Interiér pak získá ucelený nádech, mizí zbytečné a často i nebezpečné přechody, na nichž lze snadno zakopnout.

Podlaha vhodná pro schodiště

Když se rozhodnete vdechnout podlahám v bytě jednotný styl a chcete ve stejném designu pokrýt i schodiště, ideální podlahovou krytinou je především vinyl, který je k dostání v různých dekorech. K jeho výhodám patří odolnost a snadná údržba. Použít lze různé typy vinylové krytiny: lepené či zámkové nebo na HDF nosiči.

Laminátové podlahy, jimiž lze schodiště také pokrýt, vyžadují na rozdíl od vinylu schodový profil, jenž řeší ochranu hrany nášlapu a podstupnice, což není vždy zcela optimální. Příliš vhodné není ani PVC v rolích, a to kvůli obtížnější aplikaci.

Sjednocení designu schodiště i podlahy

Pokud se rozhodnete kombinovat stejný dekor na podlaze a na schodech, ale v jiném provedení (a to se někdy z mnoha důvodů děje), není jisté, že dostanete stejnou barevnou šarži.

Podlahy se totiž mohou vyrábět například na jiné lince nebo v jiném časovém období. Pak mohou být patrné více či méně viditelné barevné rozdíly. Proto je vždy lepší pořizovat podlahovou krytinu z jedné šarže.

Chcete mít místnosti i schodiště pokryté tou samou podlahou? Ozvěte se nám nebo si rovnou prohlédněte design vinylových krytin.

 

Více informací v naší nabídce


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás