Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Pergo nebo Wineo? Co nabízejí 2 přední značky vinylu

Pergo nebo Wineo? Co nabízejí 2 přední značky vinyluChcete kvalitní vinylovou podlahu? Vyberte si mezi značkami Wineo a Pergo, které shodně patří mezi evropskou podlahářskou špičku. Která z nich bude lepší právě pro vás? Pomůže následující srovnání.

Do jakých prostor?

Pergo: V sortimentu najdete mnoho různých vinylových podlah do domácnosti i komerčních budov. Výhodou přitom je, že stejný dekor vyberete až ve třech zátěžových třídách včetně nejvyššího stupně 34, který je určený do vysoce frekventovaných míst. Zajímavostí této značky je pak řada Pergo Modern Plank, která vyniká velkým formátem – dílce této řady jsou totiž dlouhé dva metry, což je ideální do vstupních hal nebo dlouhých chodeb. Vzniku spár se ani u tohoto XXL formátu obávat nemusíte, protože podlahy Pergo mají zesílenou stabilizační mřížku.

Wineo: Také z těchto vinylových podlah si vyberete, ať už hledáte vhodný povrch domů nebo na pracoviště a praktické je, že v sortimentu najdete i podlahy s integrovanou protihlukovou podložkou, což usnadní pokládku. Specialitou značky Wineo, která se vyznačuje nejnižší hodnotou emisí mezi výrobci podlahovin vůbec, jsou ekologické elastické podlahy Wineo Purline. Ty jsou vyrobené z vinylu na bázi křídy, neobsahují tedy PVC a jsou samozřejmě bez ftalátů. Kromě toho jsou podlahy této z řady pružné, takže šetří kotníky a ocení je lidé, kteří v práci stojí – na recepci, v obchodě apod.

Jaký mají dekor?

Pergo: Tato značka zaujme i ty náročné, kteří jsou rádi o krok napřed. Její vývojové oddělení si totiž zakládá na jedinečnosti dekorů a dá se říct, že Pergo udává trendy v oboru. V aktuálním vzorníku najdete úžasné imitace dřeva a kamene, které jsou k nerozeznání od skutečné dřevěné podlahy nebo dlažby.

Wineo: Uvítáte obrovské množství dekorů a flexibilitu. Např. když si vyberete design z kolekce Ambra, jsou možné všechny varianty pokládky: lepením i zámkovým systémem, a to jak na podkladovou vrstvu, tak i na HDF desky. U značky Wineo si přijdou na své i ti, co chtějí něco uměleckého. Náš tip? Třeba podlaha inspirovaná patchworkem.

Jak se udržují?

Pergo: Podlahy jsou ošetřené povrchovou nanoúpravou TitanX, která na nich zůstává doživotně. Díky tomu se snadno uklízí a pouhým setřením odstraníte nejen běžné nečistoty, ale i stopy po propiskách a fixách od děti, rozlité nápoje apod. Navíc nanotechnologie uzamkne mikropóry podlahy a chrání ji tak před mikronečistotami, kvůli kterým by časem vypadale zašle.

Wineo: Také podlahy Wineo se díky speciálnímu bio-polyuretanovému povrchu snadno čistí a dlouho vydrží jako nové. Pokud by bylo přesto potřeba je po letech oživit, stačí si u profesionálů objednat hloubkové čištění. My máme nejlepší zkušenosti s čištěním strojem Bona Scrubber, který podlahám vrátí jejich původní vzhled.

Kolik stojí?

Pergo: Cena těchto vinylových podlah se pohybuje od 618 do1071 Kč/m2 bez DPH, záleží na zátěžové třídě.

Wineo: Zaplatíte od 480 do 1100 Kč/m2 bez DPH podle zátěžové třídy, povrchy s nižším stupněm zátěže tedy u této značky vycházejí levněji. Wineo navíc pravidelně nabízí různé akční slevy.

Vinylové podlahy Plzeň - Parketcentrum.JPG


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás