Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kdy je potřeba kompletní rekonstrukce sportovní podlahy a kdy stačí renovace?

Kdy je potřeba kompletní rekonstrukce sportovní podlahy a kdy stačí renovace?Rekonstruovat, nebo renovovat sportovní podlahu? Poradíme vám!

Rekonstruovat, nebo rovnou položit novou sportovní podlahu? Takovou otázku si klade nejedna škola, veřejné i soukromé sportoviště. Poradíme vám, kdy stačí podlahu zrenovovat a kdy je nutná kompletní rekonstrukce včetně nového povrchu.

Rozhodnutí, zda se pustit do lehčí renovace, nebo vzít podlahu z gruntu, je pro většinu laiků těžké. Roli často hrají i další okolnosti – finance nebo časová náročnost. Například renovaci parket je možné stihnout během kratší doby, třeba o jarních prázdninách, kdežto na celkovou rekonstrukci sportovní podlahy je nutné vyhradit si delší časový úsek. Výsledek ale stojí v obou případech za to.

Argumenty pro renovaci podlahy

Renovace sportovní podlahy bude dostačující, pokud je podklad pevný a palubky či parkety se nehýbají, takže nepředstavují nebezpečí pro cvičence a sportovce. Povrch ani podklad podlahy by neměly být výrazněji poškozené. Pokud už se ale podlaha například místy propadá, bude lepší zvážit její rekonstrukci.

Argumenty pro rekonstrukci podlahy

Do rekonstrukce sportovní podlahy se pusťte ve chvíli, kde je výrazněji poškozena. Příkladem je napadení podlahy dřevokaznou houbou nebo výraznější mechanické poničení. U rizikových míst je možné pro kvalifikovanější rozhodování provést sondu.

Postup renovace sportovní podlahy

Renovaci sportovní podlahy je možné přirovnat k běžné renovaci parket v bytě. Parkety se zbrousí, vytmelí, nalakují. Mezi posledními vrstvami laku se aplikují lajny.

Postup rekonstrukce sportovní podlahy

Rekonstrukce sportovní podlahy je náročnější. Původní podlahu je nutné demontovat a ekologicky zlikvidovat. Rošt se doplní a opraví nebo se kompletně vymění. Rošt se následně vyrovná pomocí laseru a pak se na něho položí záklop a nové parkety. Následuje povrchová úprava.

Sportoviště jako nové

Pokud se investor rozhodne pro celkovou rekonstrukci sportovní podlahy, je nezbytné demontovat a později na stejné místo instalovat všechny stávající sportovní prvky (uchycení tyčí, branek, hrazd a podobně).

Vše je nutné dopředu rozměřit a zakreslit stávajíc stav, podle něhož se vytvoří nový. Je proto potřeba počítat i s náklady na demontáž a montáž žebřin a dalších prvků, jako jsou kryty radiátorů a dalších. Všechny cvičební prvky by pak měly být zkontrolovány a otestovány pověřenou osobou. Nové prvky by měly být atestované.

Zvažujete rekonstrukci nebo renovaci parket či jiné sportovní podlahy? Jsme tady pro vás.


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás