Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 3 základní kritéria pro výběr barvy podlahy

3 základní kritéria pro výběr barvy podlahy 1. Podle velikosti místnosti
 2. Podle nábytku a dalších doplňků
 3. Podle atmosféry

Při zařizování svého vysněného bydlení vždy řešíme, jak bude vypadat náš nábytek, do jakého stylu ho budeme ladit, jaké k němu zvolíme doplňky, jaké barvy nebo vzory zvolíme na stěny. Často však na vedlejší kolej odsouváme výběr barvy, příp. dekoru podlahy. Přitom právě barva podlahy tvoří značnou část toho, jakým celkovým dojmem místnost působí.

Pojďme se společně podívat na základní pravidla, která je zapotřebí při volbě barvy nebo dekoru podlahy dodržovat. Věříme, že následující řádky vám usnadní cestu k vytvoření jedinečného domova.

 1. Podle velikosti místnosti
  Velikost místnosti může být tím nejsnazším kritériem, podle něhož se při výběru barvy podlahy můžeme řídit. Proto bychom jím měli začínat. Je-li místnost malá a řešíte v ní doslova každý centimetr, volte spíše světlejší odstíny podlah. Světlá podlaha celou místnost doslova otevře a vy tak získáte opticky větších rozměrů.
  V případě velké místnosti se naopak nebojte pro svou podlahu využít tmavších odstínů. Je zřejmé, že tmavé barvy celou místnost zmenší a vytvoří tak z velké neosobní místnosti útulný prostor, ve kterém se budete cítit opravdu příjemně.  
 2. Podle nábytku a dalších doplňků
  Mnohem častěji se stává, že lidé mají ještě před započetím rekonstrukce nebo stavby jasno o svém nábytku a dalším vybavení. Je-li toto i váš případ, využijte svou jasnou představu při výběru podlahy! Barva a dekor nábytku jsou ihned po velikosti místnosti naprosto ideálním vodítkem.
  Patříte k těm, kteří touží po designovém nábytku? Dejte mu šanci vyniknout. Toho dosáhnete volbou přírodní podlahy, která vytvoří univerzální pozadí a váš jedinečný nábytek bude naprosto vyčnívat.
  Volíte-li spíše tradiční venkovský styl, použijte podlahy laděné do hnědé. Naopak tíhnete-li spíše k nábytku koloniálnímu, nebojte se barev. Např. do červena laděná podlaha takový nábytek nádherně podtrhne a doplní. 
 3. Podle atmosféry
  Podlaha spolu s dalšími prvky tvoří celkový ráz místnosti, potažmo celého vašeho domova. Pokud se chcete v každé místnosti cítit výborně, pojďte s námi nahlédnout na několik základních barevných odstínů a zjistit, jaký z nich dodá místnosti tu správnou atmosféru, po které toužíte.
  Bílý a světle béžový odstín – Barvy dodávající pocit čistoty a otevřenosti.
  Žlutý odstín – Barvy, které působí optimisticky, vytváří útulný dojem. K těmto barvám řadíme dekory dubu, buku či javoru.
  Červené a červenohnědé odstínyTeplé odstíny, které je však zapotřebí sladit se správným nábytkem. Tyto odstíny volte, toužíte-li po nádechu exotiky.
  Hnědé odstíny – Snad nejuniverzálnější barva podlah, která se hodí téměř ke všem stylům nábytku. Odstíny hnědé vytváří přirozenou, přírodní atmosféru.
  Šedé odstíny – Toužíte-li po interiéru střídmém a přesto elegantním, zvolte odstíny šedé. Ve spojení s moderním nábytkem bude místnost působit naprosto dokonale.
  Černé odstíny – Odstíny, které ponoří vaši místnost do elegantnídramatické atmosféry. Spolu se světlým nábytkem získáte naprosto luxusní ráz celé místnosti.
  Pokud si ani po přečtení našeho článku nejste příliš jisti, jakou barvu pro svou podlahu zvolit, neváhejte a obraťte se na nás. V Parketcentru vám rádi poradíme. Vy nám řeknete svou představu, např. o teplotním komfortu a my vám přesně podle vašeho požadavku nabídneme ty správné odstíny.

 


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás