Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Sortiment > Podlahy > Vinylové podlahy > Vzorník vinylových podlah

Vzorník vinylových podlah

Vzorník vinylových podlah: Jaké krytiny jsou trendy?

Obliba vinylových podlah stále roste. Zlepšují se technologie i vlastnosti vinylu a výrobci přináší stále nové dekory, které korespondují s interiérovými trendy. Prohlédněte si vzorník vinylových podlah a zjistěte, která krytina bude vašemu pokoji nejlépe slušet.

Vinylové podlahy si díky svým jedinečným vlastnostem vybudovaly přední místo mezi podlahovými krytinami. Do vínku totiž dostaly žádoucí vlastnosti – jsou odolné vůči mechanickému opotřebení, zvládnou vyšší teploty i vlhkost, jsou tvrdé i pružné zároveň, udržují si rozměrovou stálost, snadno se pokládají a jednoduše udržují. V podstatě se dá říci, že v sobě sdružují ty nejlepší vlastnosti klasických podlah.

Tradiční i moderní vzory vinylových podlah

Podlahy z vinylu pak mají ještě jednu velkou přednost – design. Na rozdíl od dřeva, kamene nebo dlaždic nejsou limitované vzhledem. Mohou imitovat doslova jakýkoli vzor nebo materiál, a tak se můžete setkat s dekory dřeva, betonu, kamene, mramoru, dlažby nebo s ryze modernistickými až futuristickými designy.

Aktuálně hrají prim zejména dřevěné dekory, jako je design prken v šedivých barvách. Souvisí to s ostatními trendy v interiérovém designu. Kdo ale dává přednost nadčasovosti, měl by sáhnout po tradičnějším dekoru, například po vinylové podlaze imitující klasická dubová prkna.

Design vinylových podlah musí ladit

Při výběru designu vinylových podlah byste se měli řídit vlastním vkusem, požadavky na výsledný vzhled interiéru i dekorem ostatních prvků. Pomoci vám mohou tato dvě pravidla, která dobře znají bytoví architekti:

  • Barvu vinylové podlahy slaďte s klíčovými prvky interiéru, jako jsou dveře, okna nebo nábytek. V jedné místnosti by se neměly setkat více než tři dekory dřeva.
  • Při výběru dekoru podlahy zohledněte velikost plochy a světlo. Do menších místností se hodí spíše světlý dekor, který pokoj zvětší. Do větších světlých místností můžete použít i tmavší dekory.

Prohlédněte si vzorník vinylových podlah

Není nad to vidět podlahovou krytinu v reálu. Vzory si sice můžete prohlédnout on-line, například tady, pokud se ale rozhodujete mezi několika designy, je lepší porovnat je ve skutečnosti.

Vzorník vinylových podlah vám proto rádi zapůjčíme v našem podlahovém studiu Parket Centrum v Plzni.

Poptávkový formulář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás