Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Sortiment > Podlahy > Vinylové podlahy > Údržba vinylových podlah

Údržba vinylových podlah

Jak snadno udržovat vinylovou podlahu a opravit oděrky?

Vinylové podlahy jsou oblíbené díky svému designu, snadné pokládce i nenáročné údržbě. Pravidelný úklid a údržba prodlouží vinylové krytině životnost. Vyzkoušejte osvědčené postupy a tipy na čištění i drobné opravy.

Kdo má doma vinylovou podlahu ví, že ji často stačí jen vyluxovat a vytřít, aby byla opět krásná a čistá. Pokud ale přidáte další péči, vydrží vám vinylová podlaha ve výborné kondici dlouhé roky.

Čištění a úklid vinylové podlahy

Vyhrnout si rukávy a věnovat vinylovým podlahám jednou za čas pořádnou péči se vyplatí. Zbavte je všech fleků, hrubé nebo zaschlé nečistoty – to je důležité například po malování nebo jiných úpravách interiéru.

Věnujte pozornost nejen mytí, ale i leštění podlahy – potom bude jako ze žurnálu. Nám se osvědčily nové prostředky na podlahové krytiny od značky Bona, řada R. Hodí se na různé povrchové úpravy podlah, ať už jsou v matu nebo v lesku. Pomáhají obnovit ochrannou vrstvu podlahy i její vzhled.

Postup úklidu vinylové podlahy

Podlahu podle potřeby zametejte měkkým suchým smetákem nebo ji vysajte vysavačem. Jednou za týden (nebo podle situace) vinylovou podlahu setřete namokro – mopem nebo hadrem. Do vody přidejte přípravek na úklid vinylové podlahy.

Údržba vinylové podlahy

Jednou za čas byste měli vinylové podlaze pomoci obnovit ochranný film, který snižuje přilnavost nečistot a zvyšuje odolnost. Sáhněte po přípravcích, které jsou k tomu určené. Dávejte si pozor, abyste podlahu zbytečně neodřeli – proto židle nebo nábytek vybavte ochrannými podložkami.

Opravy vinylové podlahy

A když se podlaha přece jen poškodí? Lepenou podlahu (dílec) na rozdíl od zámkové vyměníme snáze. Vždy je dobré si lamely, které zbyly po pokládce, ponechat na suchém místě ve vodorovné poloze, aby se nepoškodily. Nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit. Při povrchovém škrábnutí krytiny může pomoci již zmíněný přípravek na obnovení vzhledu.

údržbou a opravou vinylové podlahy vám rádi poradíme v našem podlahovém studiu Parket Centrum v Plzni. Kontaktujte nás.

Poptávkový formulář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás