Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Sortiment > Podlahy > PVC podlahy a linoleum > Pokládka PVC podlah a linolea

Pokládka PVC podlah a linolea

PVC podlahy a linolea se vyznačují poměrně snadnou pokládkou, kterou zvládnete i vy sami. Přesto je i u PVC podlah a linoleí důležité pokládku nepodcenit. Kvalita pokládky totiž značně určuje životnost podlahy.

Připravili jsme pro vás několik užitečných tipů pro pokládku PVC podlahy a linolea svépomocí.

Připravený podklad jako základ úspěchu

Aby PVC podlaha či linoleum plnily svou funkci a vydržely vám opravdu dlouho bez poškození, je nutné, stejně jako u ostatních druhů podlahových krytin, řádně připravit podklad.

  • Odstraňte starou podlahovou krytinu.
  • Vyčistěte a vysušte podklad.
  • Vyrovnejte případné nerovnosti.

Chraňte svou podlahu zespoda

V rámci pokládky PVC podlahy a linolea nezapomeňte použít podložku. Ochráníte tím svou podlahu před propsáním podkladu do samotné krytiny. Některé PVC podlahy a linolea jsou dodávány již s textilní podložkou. Setkáte se s tím např. u námi nabízených PVC podlah značky Gerflor. V případě, že samotná krytina podložku neobsahuje, můžete použít např. polypropylenovou podložku.

Dopřejte podlaze aklimatizaci

Jako každá jiná podlahová krytina, tak i PVC podlaha či linoleum potřebuje svou dobu pro dobrou aklimatizaci. Proto krytinu položte volně v místnosti a nechte ji minimálně 24 hodin ohřát na pokojovou teplotu. Metrážové PVC se během této doby narovná.

Použijte lepení či záklep

PVC podlahy a linolea se k podkladu připevňují obvykle pomocí lepidla. Doporučujeme krytinu lepit po celé ploše, nejen u krajů. Zamezíte tak jejímu zvlnění.

Některé typy PVC podlah a linolea se připevňují pomocí tzv. záklepu. Jedná se o speciální spojovací systém na spodní straně PVC dlaždic nebo desek.

Usnadněte si údržbu podlahy

Vzniknou-li vám při pokládce PVC podlahy či linolea spoje, svařte je tekutým přípravkem. Ten se aplikuje svařováním nejlépe zastudena. Využít můžete ovšem např. i horkovzdušnou pistoli. Díky svaření spojů zamezíte ulpívání nečistot ve spárách a zamezíte zvětšování mezer mezi jednotlivými díly.

Chcete-li mít záruku, že vaše podlaha bude položena opravdu správně a bude vám dlouho a dobře sloužit, ponechte její pokládku na odbornících. My v Parketcentru vám s pokládkou PVC podlahy a linolea včetně výběru té nejlepší podložky velice rádi poradíme. Obraťte se na nás.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás