Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Sortiment > Podlahy > Vinylové podlahy > Pokládka vinylových podlah

Pokládka vinylových podlah

Pokládka vinylových podlah: Zvládnete to sami?

Vinylové podlahy jsou oblíbené díky své rychlé a nenáročné pokládce. Zvládnout ji můžete svépomocí, stejně tak se můžete obrátit i na profesionální pokladače. Co pokládka vinylu obnáší? A na co si dát pozor?

Některé druhy vinylových podlah se pokládají snáze než jiné a ty se pak vyplatí přenechat profesionálům. Při pokládce vinylu je rozhodující povrch, jehož úprava může být zejména u starších staveb a interiérů náročnější.

Příprava na pokládku vinylové podlahy

Podklad je u pokládky vinylu základ. Pokud se nejdříve zbavujete staré podlahy, měli byste odstranit původní krytinu, všechny hrubé nečistoty, prach, lepidla nebo mastnotu. Lepené vinyly pak vyžadují nivelační stěrku, bez níž není možné podlahu položit na žádný povrch.

Základem pro pokládku vinylové podlahy je vždy rovný, hladkých, suchý, čistý a pevný podklad. Ten rozhoduje o tom, jak kvalitně bude podlaha položená a má vliv také na její životnost.

Rozdíly v pokládce vinylový podlah

O samotné pokládce vinylových podlah pak rozhoduje jejich typ. Podle druhu vinylu rozlišujeme několik instalací:

  • pokládka vinylových dílců (bez lepidla),
  • pokládka vinylových podlah v metráži bez lepení,
  • pokládka vinylových dílců na samolepicí podložku,
  • montáž plovoucích vinylových podlah,
  • lepení vinylové podlahy v metráži,
  • lepení vinylových dílců.

Každá z typů pokládek má své výhody a nevýhody. Nejkvalitnější jsou lepené vinylové podlahy.

Co obnáší lepení vinylové podlahy

Lepená vinylová podlaha se na povrch aplikuje tak, aby vše bylo souměrné. Je proto potřeba mít jak zkušenosti, tak i potřebné vybavení, například přítlačný válec. Důležitá je i znalost lepidel – do některých se totiž podlaha pokládá po částečném zaschnutí, jiné jsou určené pro pokládku do mokrého lože.

Ještě před samotnou pokládkou je vhodné vinylovou podlahu temperovat na pokojovou teplotu. Samozřejmě, že platí i zásada dvakrát měř, jednou řež. Pro úspěch je klíčová také volba kvalitního lepidla a správná vlhkost podkladu.

pokládkou vinylové podlahy vám rádi pomohou mistři podlaháři z podlahového studia Parket Centrum v Plzni. Stačí zavolat.

Poptávkový formulář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás