Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vinylová podlaha do koupelny a kuchyně: Jaké jsou výhody a rizika?

Vinylová podlaha do koupelny a kuchyně: Jaké jsou výhody a rizika?Datum konání:
15.3.2018

Koupelny a kuchyně kladou na podlahy specifické nároky. Materiál podlahové krytiny musí být odolný vůči vodě i náročnému provozu. Proto na těchto místech nelze doporučit všechny druhy podlah. Vinylové podlahy odborníci do koupelny a kuchyně doporučují. Proč? Jaké jsou jejich výhody? A na co si dát při pokládce vinylu v koupelně a kuchyni pozor?

Vinylová podlaha v sobě spojuje hned několik výhod: snadno se pokládá, je odolná, má dlouhou životnost a je nenáročná na údržbu. Položit ji lze po celém bytě, koupelnu a kuchyni nevyjímaje. Nahradit může i tradiční dlaždice. Oproti dlažbě je teplejší a příjemnější, není tvrdá, ale zároveň je odolná. Zvládne i pád křehčího vybavení. Poškodit ji lze ovšem stejně jako dlažbu.

Vinylová podlaha a vlhkost

Pokládka dřevěné podlahy Kährs a obklad schodů, 173 m2, Staňkov - ii.jpgVinyl je materiál, který zvládne i drobnou vlhkost, na rozdíl od jiných materiálů se s ní dobře vyrovnává. Nutné je dávat si pozor na to, aby pod podlahu nezatékalo, to lze řešit kvalitním olištováním a použitím silikonových tmelů.

Vinylová podlaha do koupelny

Podlaha, která přijde do koupelny, musí být odolná vůči vodě, a právě to vinyl slibuje. Vyjma vinylu není na HDF desce žádná bobtnavá vrstva, proto lze vinylovou podlahu bez obav použít v koupelně. Vinylová podlaha do kuchyně

Také do kuchyně je třeba zvolit podlahu, která odolá vlhkosti a zároveň i náročnému provozu. Do kuchyně zvolte vinylovou podlahu s vysokou odolností, která zvládne velkou zátěž.

Výběr vinylu do kuchyně a koupelny

Do koupelny i do kuchyně zvolte variantu lepeného vinylu nebo celovinylu se zámkem. Povrch vinylové podlahy je daný výrobní technologií, proto nelze povrchovou úpravu vybírat, například jako u dřevěných podlah. Někteří výrobci nabízí velmi matný povrch, který je vhodný právě do koupelny nebo do kuchyně, protože jsou na něm méně viditelné skvrny. Design vinylové podlahy vybírejte s ohledem na další prvky v místnosti, například na barvu kuchyňské linky.

Pokládka vinylové podlahy v kuchyni a v koupelně

Kromě výběru vinylové podlahy do koupelny a do kuchyně je důležitá i samotná pokládka. Klíčové je maximálně omezit vstup vlhkosti pod kladený materiál. Především jde o izolaci po obvodě podlahy, například vhodným silikonovým tmelem. Pokládku vinylové podlahy je lepší přenechat odborníkům.

Pokud se přece jen stane, že se vinylová podlaha v koupelně nebo v kuchyni poškodí, lze ji vyměnit. Lépe se opravuje lepená podlaha. U zámkových systémů je totiž třeba podlahu rozebrat až do poškozeného místa. To může být problém například u podlahy v kuchyni, na níž stojí členitá kuchyňská linka. Proto je lepší vinylovou podlahu nepokládat pod linku, ale pouze okolo ní.

 

Více v naší nabídce vinylových podlah


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás